Articles

Stephen Hales Prize

Posted by admin

2019 – Richard Vierstra – za godną uwagi służbę nauce o biologii roślin

2018 – Mary Lou Guerinot – za godną uwagi służbę nauce o biologii roślin

2017 – Julia Bailey Serres – za godną uwagi służbę nauce o biologii roślin

Biologia roślin

2016 – Gloria Coruzzi-lider w badaniu interfejsu biologii roślin i systemów i dostarczył pierwszy zintegrowany widok mechanizmów kontrolujących przyswajanie i stosowanie azotu.

2015 – Bob Goldberg-za godną uwagi służbę w nauce biologii roślin

2014-Mike Thomashow-za godną uwagi służbę w nauce biologii roślin

2013-Brian A. Larkins-za godną uwagi służbę w nauce o biologii roślin

2012 – Ian Sussex – za godną uwagi służbę w nauce o biologii roślin

2011 – Susan Wessler – za ciągły i wybitny wkład w naukę o roślinach

2010 –Athanasios (Sakis) Theologis– za trwały i wybitny wkład w naukę o roślinach od ponad 30 lat

2009 –Jeffery Dangl– za rolę w rozwijaniu koncepcji i wyjaśnianiu podstawowych mechanizmów rządzących oddziaływaniami roślina-patogen

2008 –Peter quail– za

2006 – Ken Keegstra – za pionierski wkład w nasze zrozumienie biogenezy chloroplastów, importu białek do chloroplastów oraz struktury i biosyntezy ściany komórkowej roślin

2006 – Ken Keegstra – za pionierski wkład w nasze zrozumienie biogenezy chloroplastów, importu białek do chloroplastów oraz struktury i biosyntezy ściany komórkowej roślin

2005 – Bob Buchanan – za główne odkrycia dotyczące regulacji wiązania CO2 i rola systemu tioredoksyn w rozwoju roślin

2004-Natasha Raikhel – za badania nad handlem białkami i opracowanie modelowej rośliny Arabidopsis thaliana jako organizmu z wyboru w biologii komórek roślinnych

2002-Elisabeth Gantt-za pionierski wkład w badania nad fotosyntezą i biosyntezą karotenoidów oraz za wzorową pracę serwisową

2000 * Jan A. D. Zeevaart za obszerny wkład w Wyjaśnienie mechanizmów, dzięki którym hormony roślinne pośredniczą w wpływie środowiska na procesy roślinne, takie jak kwitnienie, wzrost i reakcje ochronne na suszę

1998 *Hans Kende za przełomowy wkład w nasze zrozumienie sposobu działania hormonów giberellin, cytokinin i ethylene

1996 Maarten J. Chrispeels za badania nad interfejsem między biologią komórkową a biochemią, jako rzecznik nauki, jako inspirujący nauczyciel i mentor oraz jako wymagający redaktor czasopisma Plant Physiology

1994 Winslow R. Briggs za służbę fizjologii roślin jako nauczyciel i mentor, jako badacz interakcji światła z wewnętrzną kontrolą metaboliczną i hormonalną oraz jako starszy rzecznik nauki

1992 *Clarence A. Ryan za wkład w nasze rozumienie roślin Defense based on Proteinase inhibitors

1990 *Joseph E. 1988 *Oliver E. Nelson, Jr. w uznaniu jego badań w dziedzinie biologii genetycznej i molekularnej

1986 Olle E. Bjorkman za jego ważny wkład w fizjologię roślin, a zwłaszcza w obszar fizjologicznej ekologii roślin

1984 *Bernard O. Phinney, uznawany na całym świecie za czołowy autorytet w dziedzinie funkcji i metabolizmu roślin. giberelliny

1982 *Lawrence bogorad za pionierskie badania charakteryzujące Genom chloroplastów

1980 *n. Edward Tolbert za badania w dziedzinie fotorespiracji i metabolizmu glikolanów

1978 *Bessel Kok za wkład w fotofizyczne i biochemiczne aspekty fotosyntezy

1976 *Anton Lang za wybitny wkład w wzrost i regulację roślin

1974 *Paul Karl Stumpf w uznaniu wybitnego wkładu w naszą wiedzę na temat metabolizmu lipidów w roślinach

1972 Andrzej Alm Benson za odkrycie rybulozy wśród produktów fotosyntetycznej asymilacji dwutlenku węgla i za inny wkład w wyjaśnienie tego procesu

1970 *Harry Beevers w uznaniu jego wybitnych badań metabolizmu glioksalanu i glioksysomów

1968 Robert Harza Burris za ciągły wkład w wiedzę na temat metabolizmu azotu i jego utrwalania przez rośliny

1966 *Daniel Israel Arnon w uznaniu jego wybitnego wkładu w rozwój fizjologii roślin jako nauki

1964 *Frederick Campion steward za jego wiele ważnych wkładów w wiedzę o różnicowaniu komórek i specyficznych czynnikach wzrostu

1962 *sterling Brown Hendricks and * Harry Alfred Borthwick for their contributions in the field of growth and differential in plants

1960 * Perry R. Stout za wkład w dziedzinie mineralnego odżywiania roślin

1958 *Frits Warmolt Went za wkład w dziedzinie auksyn i ekologii fizjologicznej

1956 *Melvin Calvin za wykresy ścieżki węgla w fotosyntezie

1954 *Folke Karl Skoog za wybitne prace w dziedzinie fizjologii auksyny

1952 *Lawrence Rogers mruga za badania nad fotosyntezą i fizjologią glonów

1950 *Birgit vennesland za wkład w dziedzinie biochemii roślin i enzymów

1948 *Robert Emerson 1948 *David Rockwell Goddard za jego fundamentalny wkład w naszą wiedzę na temat oddychania i enzymów oddechowych

1946 *Burton Edward Livingston za wkład w dziedzinie fizjologii roślin

1944 Ray Fields Dawson za pionierstwo i przywództwo w badaniach lokalizacji mechanizmu syntezy alkaloidów

1942 *Cornelis Bernardus Van Niel w uznaniu jego błyskotliwych prac nad biochemią niższych organizmów i wkładu w zrozumienie fotosyntezy

1940 *Philip Rodney White za pionierską pracę i znaczący wkład w hodowlę tkanek roślinnych

1938 *John Wesley Shive za wkład w badanie wymagań mineralnych i ogólnego żywienia roślin

1936 *Kenneth Vivian Thimann za wkład w naszą wiedzę na temat chemii i fizjologicznego znaczenia hormonów wzrostu roślin

1934 *Charles Albert Shull za distinguished service to the science of Plant Physiology

1932 *Hubert Bradford Vickery za wkład w Chemia białek roślinnych

1930 * Wrightman Wells Garner za opracowanie koncepcji fotoperiodyzmu

1929 * Dennis Robert Hoagland za wkład i przywództwo w dziedzinie żywienia roślin

*zmarły

Related Post