Articles

Stephen Hales Prize

Posted by admin

2019 – Richard Vierstra – for bemerkelsesverdig service til vitenskapen om plantebiologi

2017 – Julia Bailey Serres – for bemerkelsesverdig service til vitenskapen om plantebiologi

2017 – Julia Bailey Serres – for bemerkelsesverdig service til vitenskapen om plantebiologi

2016 – Gloria Coruzzi-En Leder I Å Utforske Grensesnittet Til Plante-Og Systembiologi Og Ga Den Første Integrerte Visningen Av Mekanismer Som Styrer assimilering og bruk av nitrogen.

2015-Bob Goldberg-for bemerkelsesverdig service til vitenskapen om plantebiologi

2014-Mike Thomashow-for bemerkelsesverdig service til vitenskapen om plantebiologi

2013-Brian A. Larkins-for bemerkelsesverdig service til vitenskapen om plantebiologi

2012 – Ian Sussex – for bemerkelsesverdig service til vitenskapen om plantebiologi

2011 – Susan Wessler – for hennes fortsatte og fremragende bidrag til plantevitenskap

2010 –Athanasios (Sakis) Theologis– for hans vedvarende og fremragende bidrag til plantevitenskap i mer enn 30 år

2009 –jeffery dangl– for sin rolle i å utvikle konseptene og belyse de grunnleggende mekanismene som Styrer Plante-patogen –interaksjoner

2008– peter quail-for bemerkelsesverdig tjeneste til vitenskapen om plantebiologi

2007 – Sarah Hake – for bemerkelsesverdige bidrag til vår grunnleggende forståelse av planteutviklingsbiologi som spenner over de vitenskapelige disiplinene evolusjon, genetikk, cellebiologi og plantemolekylærbiologi

2006 – Ken Keegstra – for hans banebrytende bidrag til vår forståelse av kloroplastbiogenese, proteinimport til kloroplaster og strukturen og biosyntesen av plantecelleveggen

2005 – bob buchanan – for hans store funn om regulering av co2-fiksering og rollene til tioredoksinsystemet i planteutvikling

2004-Natasha Raikhel – for hennes studier av proteinhandel og for å utvikle Modellanlegget Arabidopsis thaliana som den foretrukne organismen for plantecellebiologi

2002-Elisabeth Gantt – for hennes banebrytende bidrag til forskning innen fotosyntese og karotenoidbiosyntese, og for hennes eksemplariske servicearbeid

2000 * Jan A. D. Zeevaart for hans omfattende bidrag til avklaring av mekanismene der plantehormoner formidler miljøets effekter på planteprosesser som blomstring, vekst og beskyttende respons på tørke

1998 * Hans Kende for hans banebrytende bidrag til vår forståelse av virkemåten til hormonene gibberellin, cytokinin og etylen

1996 Maarten J. Chrispeels for sin forskning på grensesnittet mellom cellebiologi og biokjemi, som en talsmann for vitenskapen, som en inspirerende lærer Og mentor, Og som en krevende redaktør Av tidsskriftet Plant Physiology

1994 Winslow R. Briggs for å betjene plantefysiologi som lærer Og mentor, som en etterforsker av hvordan lys interagerer med interne metabolske og hormonelle kontroller, og som en senior talsperson for vitenskapen

1992 *Clarence A. Ryan for hans bidrag til vår forståelse av planteforsvar basert på proteinasehemmere

1990 *joseph e. Varner for hans grunnleggende bidrag og intellektuelle lederskap i plantefysiologi

1988 *Oliver E. Nelson, Jr. i anerkjennelse av sin forskning i genetisk og molekylær biologi

1986 Olle E. Bjorkman for hans viktige bidrag til plantefysiologi og spesielt til området fysiologisk planteøkologi

1984 *Bernard O. Phinney, anerkjent over hele verden som den fremste autoritet på funksjon og metabolisme av planteøkologi. gibberellins

1982 *lawrence bogorad for sin banebrytende forskning Som Karakteriserer Kloroplastgenomet

1980 *n. Edward Tolbert for sin forskning innen fotorespirasjon og glykolatmetabolisme

1978 *Bessel Kok for hans bidrag til fotofysiske og biokjemiske aspekter ved fotosyntese

1976 *Anton Lang for hans fremragende bidrag i plantevekst og regulering

1974 *Paul Karl Stumpf i anerkjennelse av hans fremragende bidrag til vår kunnskap om lipidmetabolisme i planter

1972 andrew alm benson for hans oppdagelse av ribulose blant produkter av fotosyntetisk karbondioksidassimilering og for hans andre bidrag Til av Denne prosessen

1970 *Harry Beevers i anerkjennelse av hans fremragende studier av glyoksalat metabolisme og glyoksysomer

1968 Robert Harza Burris for hans fortsatte bidrag til kunnskap om metabolismen av nitrogen og dens fiksering av planter

1966 *Daniel Israel Arnon til ære for hans fremragende bidrag til å fremme plantefysiologi som vitenskap

1964 *frederick campion steward for hans mange viktige bidrag til kunnskapen Om Celledifferensiering og spesifikke vekstfaktorer

1962 *sterling brown Hendricks Og * Harry Alfred Borthwick for deres bidrag innen vekst og differensial i planter

1960 * Perry R. Stout for bidrag innen mineral ernæring av planter

1958 *Frits Warmolt Gikk for bidrag innen auxins og fysiologisk økologi

1956 *Melvin Calvin for sin kartlegging av banen av karbon i fotosyntese

1954 *Folke Karl Skoog for sitt fremragende arbeid innen auxin fysiologi

1952 *lawrence rogers blinker for sine studier i fotosyntese og fysiologi av alger

1950 *birgit vennesland for hennes bidrag innen plantekjemi og enzymer

1948 *robert emerson for hans mange viktige bidrag til studiet av den fotosyntetiske mekanismen

1948 *David Rockwell Goddard for hans grunnleggende bidrag til vår kunnskap om respirasjon og respiratoriske enzymer

1946 *Burton Edward Livingston for hans bidrag til feltet plantefysiologi

1944 Ray Fields Dawson for hans banebrytende og lederskap i undersøkelser av lokalisering av mekanismen for alkaloidsyntese

1942 *cornelis bernardus van niel i anerkjennelse av hans briljante arbeid med biokjemi av lavere organismer og bidrag til En forståelse av fotosyntese

1940 *Philip Rodney White for sitt pionerarbeid og store bidrag til plantevevskultur

1938 *John Wesley Shive for hans bidrag til undersøkelsen av mineralkrav og generell planteernæring

1936 *Kenneth Vivian Thimann for hans bidrag til vår kunnskap om kjemi og fysiologisk betydning av veksthormonene i planter

1934 *charles albert shull for fremragende tjeneste til vitenskapen om plantefysiologi

1932 *hubert bradford vickery for hans bidrag til planteproteinkjemi

1930 * Wrightman Wells Garner for sin utvikling av begrepet fotoperiodisme

1929 * Dennis Robert Hoagland for hans bidrag og lederskap innen planteernæring

* Avdøde

Related Post

Leave A Comment