Articles

Cena Stephena Halese

Posted by admin

2019 – Richard Vierstra – za pozoruhodnou službu vědě rostlinné biologie

2018 – Mary Lou Guerinot – za pozoruhodnou službu vědě rostlinné biologie

2017 – Julia Bailey Serres – za pozoruhodnou službu vědě rostlinné biologie

2016 – Gloria Coruzzi-vedoucí při zkoumání rozhraní biologie rostlin a systémů a poskytl první integrovaný pohled na mechanismy řízení asimilace a použití dusíku.

2015 – Bob Goldberg-za pozoruhodnou službu vědě biologie rostlin

2014 – Mike Thomashow-za pozoruhodnou službu vědě biologie rostlin

2013 – Brian a. Larkins-za pozoruhodnou službu vědě o rostlinné biologii

2012 – Ian Sussex – za pozoruhodnou službu vědě o rostlinné biologii

2011 – Susan Wessler – za její pokračující a vynikající příspěvky k vědě o rostlinách

2010 –Athanasios (Sakis) Theologis– za jeho trvalé a vynikající příspěvky k vědě o rostlinách po více než 30 let

2009 –Jeffery Dangl– za jeho roli při vývoji konceptů a objasnění základních mechanismů, kterými se řídí interakce rostlin a patogenů

2008-Peter křepelka –pro pozoruhodná služba vědě o rostlinné biologii

2007 – Sarah Hake – za pozoruhodné příspěvky k našemu základnímu porozumění biologii vývoje rostlin, které pokrývají vědecké disciplíny evoluce, genetiky, buněčné biologie a molekulární biologie rostlin

2006 – Ken Keegstra – za jeho průkopnické příspěvky k našemu porozumění biogenezi chloroplastů, dovozu bílkovin do chloroplastů a struktuře a biosyntéze buněčné stěny rostlin

2005 – Bob Buchanan – za jeho hlavní objevy pokud jde o regulaci fixace CO2 a role thioredoxinového systému ve vývoji rostlin

2004 – Natasha Raikhel – za studium obchodování s bílkovinami a za vývoj modelové rostliny Arabidopsis thaliana jako organismu volby pro biologii rostlinných buněk

2002 – Elisabeth Ganttová – za své průkopnické příspěvky k výzkumu fotosyntézy a biosyntézy karotenoidů a za příkladnou servisní práci

2000 * Jan A. D . Zeevaart za jeho rozsáhlé příspěvky k objasnění mechanismů, kterými rostlinné hormony zprostředkovávají účinky prostředí na rostlinné procesy, jako je kvetení, růst a ochranné reakce na sucho

1998 * Hans Kende za své klíčové příspěvky k našemu pochopení způsobu působení hormonů gibberellin, cytokinin a ethylen

1996 Maarten J. Chrispeels za svůj výzkum na rozhraní mezi buněčnou biologií a biochemií, jako mluvčí vědy, jako inspirativní učitel a mentor a jako náročný redaktor časopisu Plant Physiology

1994 Winslow R. Briggs za to, že sloužil fyziologii rostlin jako učitel a mentor, jako vyšetřovatel toho, jak světlo interaguje s vnitřními metabolickými a hormonálními kontrolami, a jako vedoucí mluvčí vědy

1992 *Clarence a. Ryan za jeho příspěvky k našemu porozumění obraně rostlin založené na inhibitory proteinázy

1990 *Joseph E. Varner za jeho základní příspěvky a intelektuální vedení ve fyziologii rostlin

1988 *Oliver E. Nelson, Jr. jako uznání svého výzkumu v genetické a molekulární biologii

1986 Olle e. Bjorkman za jeho důležité příspěvky k fyziologii rostlin a zejména k oblasti fyziologické ekologie rostlin

1984 *Bernard O. Phinney, celosvětově uznávaný jako přední autorita v oblasti funkce a metabolismu gibberellinů

1982 *Lawrence bogorad za svůj průkopnický výzkum charakterizující genom chloroplastů

1980 *N. Edward Tolbert za jeho výzkum v oblasti fotorespirace a metabolismu glykolátu

1978 *Bessel Kok za jeho příspěvky k fotofyzikálním a biochemickým aspektům fotosyntézy

1976 *Anton Lang za jeho vynikající příspěvky v růstu a regulaci rostlin

1974 *Paul Karl Stumpf jako uznání jeho vynikajících příspěvků k našim znalostem metabolismu lipidů v rostlinách

1972 Andrew Alm Benson za jeho objev ribulóza mezi produkty fotosyntetické asimilace oxidu uhličitého a pro jeho další příspěvky k objasnění tohoto procesu

1970 *Harry Beevers jako uznání jeho vynikajících studií metabolismu glyoxalátu a glyoxysomů

1968 Robert Harza Burris za jeho pokračující příspěvek k poznání metabolismu dusíku a jeho fixace rostlinami

1966 *Daniel Israel Arnon na počest jeho významných příspěvků k pokroku fyziologie rostlin jako vědy

1964 *Frederick Campion Steward za jeho mnoho významných příspěvky ke znalostem buněčné diferenciace a specifických růstových faktorů

1962 *Sterling Brown Hendricks a * Harry Alfred Borthwick za jejich příspěvky v oblasti růstu a diferenciálu v rostlinách

1960 * Perry R. Stout za příspěvky v oblasti minerální výživy rostlin

1958 *Frits Warmolt šel za příspěvky v oblasti auxinů a fyziologické ekologie

1956 *Melvin Calvin za zmapování dráhy uhlíku ve fotosyntéze

1954 *Folke Karl Skoog za vynikající práci v oblasti fyziologie auxinů

1952 *Lawrence Rogers bliká za studium fotosyntézy a fyziologické ekologie. fyziologie řas

1950 *Birgit vennesland za své příspěvky v oblasti rostlinné biochemie a enzymů

1948 *Robert Emerson za jeho mnoho důležitých příspěvků ke studiu fotosyntetického mechanismu

1948 *David Rockwell Goddard za jeho základní příspěvky k našim znalostem respiračních a respiračních enzymů

1946 *Burton Edward Livingston za jeho příspěvky do oblasti fyziologie rostlin

1944 Ray Fields Dawson za jeho průkopnické a vedoucí postavení ve vyšetřování lokalizace mechanismu syntézy alkaloidů

1942 *Cornelis Bernardus van Niel v uznání jeho brilantní práce na biochemii nižších organismů a příspěvky k pochopení fotosyntézy

1940 *Philip Rodney White za svou průkopnickou práci a hlavní příspěvky k rostlinné tkáňové kultuře

1938 *John Wesley Shive za jeho příspěvky k vyšetřování minerálních požadavků a obecné výživy rostlin

1936 *Kenneth Vivian Thimann za jeho příspěvky k našim znalostem chemie a fyziologického významu růstových hormonů rostlin

1934 *Charles Albert Shull za význačnou službu vědě o rostlinných hormonech fyziologie

1932 *Hubert Bradford Vickery za jeho příspěvky chemie rostlinných bílkovin

1930 * Wrightman Wells Garner za svůj vývoj konceptu fotoperiodismu

1929 * Dennis Robert Hoagland za své příspěvky a vedoucí postavení v oblasti výživy rostlin

* zesnulý

Related Post